قوانین و مقررات

قوانین و مقررات
بطور کلی تمامی فعالیتهای این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی، تجارت الکترونیک و رعایت حقوق مصرف کنندگان است و کاربران نیز موظف به رعایت قوانین مربوطه می باشند. مشتریان گرامی می بایست قبل از خرید شرایط و قوانین سایت را به دقت مطالعه نمایند زیرا خرید از فروشگاه آریاتیس به منزله پذیرفتن کلیه این قوانین و مقررات می باشد. آریاتیس همواره حق خواهد داشت تا قوانین و مققرات مندرج در سایت خود را به روز و تغییر دهد و مشتریان گرامی می بایست همواره محتوای آنرا مطالعه نمایند و استفاده از سایت به معنی پذیرش آخرین نسخه “قوانین و مقررات” موجود می باشد.
خرید و ثبت سفارش
مشتریان گرامی برای خرید از سایت الزاماً باید در سایت ثبت نام نمایند و ثبت اطلاعات شخصی آنها در نزد فروشگاه آریاتیس محفوظ می ماند مگر آنکه حکم قانونی برای افشای این اطلاعات وجود داشته باشد. لازم است که این اطلاعات درست درج گردند در غیر اینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی (ثبت آدرس نادرست) بر عهده آنان می باشد.
روش پرداخت
پرداخت مبلغ سفارش به یکی از روشهای زیر امکان پذیر است.
۱- پرداخت در محل تحویل کالا: اگر در زمان ثبت سفارش نحوه ارسال را با روش اکسپرس آریاتیس (فعلا فقط در شهر تهران) انتخاب نموده اید امکان پرداخت در محل به صورت نقدی یا با استفاده از کارت خوان سیار  (POS)آریاتیس امکان پذیر است.
۲ -پرداخت از طریق درگاه بانکی: پرداخت مبلغ سفارش کالا از طریق درگاه بانکی اینترنتی به صورت آنلاین در سایت فروشگاه و با یکی از کارتهای عضو شبکه شتاب امکان پذیر می باشد. درصورتیکه سفارش شما نهایی نشود ولی پول از حساب شما کسر گردد حداکثر تا ۷۲ ساعت پول به حساب شما مسترد می گردد که مسئولیت آن بعهده شبکه بانکی می باشد و از طریق شبکه بانکی می بایست پیگیری نمایید.
روش ارسال کالا
ارسال کالا با توجه به محل مشتری به یکی از روشهای زیر انجام می شود که مشتری در زمان ثبت سفارش روش ارسال کالا را انتخاب می نماید. در صورت نیاز هماهنگی لازم پیش از ارسال کالا بعمل خواهد آمد.
۱- تحویل اکسپرس (تحویل توسط آریاتیس): در حال حاضر این روش فقط برای شهر تهران امکان پذیر است و سفارش توسط سیستم حمل و نقل آریاتیس به مشتری تحویل داده خواهد شد. تحویل اکسپرس در کلیه روزها انجام می شود و ارسال سفارشات از ساعت ۱۰ الی ۲۳ انجام می گردند. در صورتیکه ثبت سفارش از ساعت ۱۶ به بعد صورت گرفته باشد سفارش روز بعد ارسال خواهد شد. هزینه حمل برای کالاهایی که کمتر از ۱۰۰ هزار تومان باشد مبلغ ۵ هزار تومان و برای بیش از این مقدار رایگان خواهد بود.
۲- تحویل پستی (پست پیشتاز): سفارشاتی که قبل از ساعت ۱۰ صبح ثبت شوند تا ساعت ۱۲:۰۰ به پست تحویل داده میشوند در غیر اینصورت روز بعد به پست تحویل داده می شوند. پس از تحویل به پست زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بنا به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت است. هزینه مطابق با تعرفه شرکت پست محاسبه خواهد شد. در این حالت نیز می توانید از طریق لینک ردیابی محموله پستی (لینک (http://itemtracking.post.ir از وضعیت ارسال سفارش خود مطلع گردید.
تاخیر در تحویل سفارش
درصورتیکه ارسال سفارش با سیستم حمل و نقل آریاتیس انجام شود و با تاخیر این کار صورت پذیرد آریاتیس سعی در جبران تاخیر خواهد نمود لیکن در صورتیکه پست مسئول ارسال باشد مسئولیت تاخیر بعهده آریاتیس نمی باشد لیکن بخش پشتیبانی پیگیریهای لازم را بعمل خواهد آورد تا سفارش به موقع به دست مشتریان گرامی برسد.
دریافت سفارشات
مشتریان گرامی هنگام تحویل سفارش در محل حضور داشته باشید و حتما بسته ارسالی را چک نموده و درصورتی که بسته بندی سالم نبود از دریافت آن خودداری نمایید و موضوع را تلفنی با بخش پشتیبانی مطرح نمایید.
تغییر یا لغو سفارش
در هر زمان تا قبل از ثبت نهایی سفارش می توانید از طریق سایت اقدام به حذف و یا تغییر کالای مورد نظر خود نمایید اما بعد از ثبت سفارش می بایست با بخش پشتیبانی تلفنی تماس بگیرید. درصورتیکه کالا برای شما ارسال نشده باشد می توانید سفارش خود را لغو و یا تغییر دهید. پس از تایید امکان لغو یا تغییر توسط بخش پشتیبانی می بایست ایمیلی از طرف شما مبنی بردرخواست لغو یا تغییر نیز ارسال گردد.
درصورتیکه کالا برای شما ارسال شده باشد با پرداخت هزینه حمل و نقل رفت و برگشت نیز می توانید سفارش خود را لغو نمایید مشروط بر آنکه سفارش شما شامل مواد غذایی و آرایشی بهداشتی نباشد و همچنین بسته بندی کالا باز نشده و از حالت پلمپ خارج نشده باشد. مبلغ سفارش مشتری درصورت لغو و یا مابه التفاوت مبلغ سفارش درصورت تغییر کالاها به حساب اعلامی مشتری حداکثر در ۵ روز واریز می گردد.
همچنین امکان دارد مشتری کالاهایی را سفارش دهد لیکن موجودی انبار آریاتیس و یا تولید کننده به پایان رسیده باشد لذا این حق برای آریاتیس محفوظ است که آن سفارش را لغو نماید در اینصورت حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت مبلغ سفارش به حساب اعلامی مشتری واریز خواهد شد.
برگشت کالا
باتوجه به این‌که کالاهای عرضه شده در آریاتیس شامل مواد‌غذایی و کالاهای فاسد‌شدنی و آرایشی/بهداشتی و … می‌باشد، امکان برگشت کالاها فقط در موارد زیر وجود دارد.
۱- تاریخ تحویل کالا بعد از تاریخ انقضای محصول باشد.
۲- اگر کالا دارای اشکال و یا ایراد باشد باید حداکثر تا ۲ روز کاری پس از دریافت کالا، به بخش پشتیبانی آریاتیس اطلاع داده شود تا مورد بررسی و کنترل قرار گیرد. در صورت تایید نقص، کالا تعویض خواهد شد و یا می توانید کالای خود را با کالای دیگری جایگزین نمایید و یا کلا سفارش خود را لغو نمایید. در این حالت که اشکال مورد تایید آریاتیس باشد هزینه های رفت و برگشت کالا مطابق با رسید پرداخت بعهده آریاتیس می باشد. برگشت کالا را می توانید تا ۷ روز پس از تاریخ تحویل عودت دهید.
۳- اگر مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده مغایرت داشته باشد باید حداکثر پس از ۲۴ ساعت از دریافت کالا با بخش پشتیبانی آریاتیس تماس گرفته و مغایرت موجود را اعلام نمایید. پس از تایید بخش پشتیبانی مشروط بر آنکه سفارش به همان شکل اولیه باشد و از آن استفاده نشده باشد کالا را به آریاتیس عودت دهید.
۴- از تحویل گرفتن سفارش خود در صورتیکه شکل ظاهری بسته خراب باشد (آسیب دیدن بسته حین حمل و نقل) اجتناب کنید و با بخش پشتیبانی آریاتیس تماس بگیرید.
۵- کالای برگشتی می بایست به همان صورتی که تحویل داده شده مسترد گردد در غیر اینصورت امکان تعویض یا برگشت کالا منتفی می گردد.
ضمنا از برگشت کالا بدون هماهنگی با بخش پشتیبانی جدا خودداری فرمایید. آدرسی که می بایست کالا را برگشت دهید توسط بخش پشتیبانی به شما اطلاع داده خواهد شد. به طور کلی رویه برگشت کالا شامل تماس تلفنی و ارسال ایمیل با بخش پشتیبانی، تاییدیه بخش پشتیبانی و عودت نمودن سفارش به آدرس اعلامی آریاتیس می باشد.
درصورتیکه برگشت کالا مورد تایید بخش پشتیبانی آریاتیس باشد مبلغ سفارش مشتری حداکثر ۵ روز پس از تایید به حساب اعلامی وی واریز خواهد شد.
سیاست قیمت گذاری
قیمتهای عرضه شده در سایت همان قیمت درج شده بر روی محصول می باشد. لیکن برای تشویق و ترغیب به خرید محصولات سلامت محور در بازه های زمانی که اعلام خواهد شد فروش ویژه محصولات با تخفیف در قیمت مندرج متناسب با تخفیف تولید/تامین کننده کالا در سایت قرارداده می شود.
در صورت بروز اشتباه نسبت به درج قیمت کالاها در سایت (مغایرت نسبت به قیمت درج شده بر روی محصول) آریاتیس محق است که نسبت به لغو سفارش اقدام نماید و مشتری آنرا می پذیرد و هیچ ادعایی نخواهد داشت و مبلغ واریز شده به مشتری عودت می گردد. همچنین درصورتیکه مشتری مغایرت در قیمت را متوجه گردد می تواند سفارش را لغو و یا درخواست مابه التفاوت قیمت را نماید و آریاتیس موظف است مبلغ را به حساب اعلامی مشتری واریز نماید.
محصولات سایت
آریاتیس مشخصات کالاهایی را که تولید/تامین کنندگان کالا در اختیار وی قرار می دهند را در سایت خود درج می نماید لذا صحت و اعتبار آن بعهده آریاتیس نمی باشد. آریاتیس قطعا در ارزیابی های فروشندگان همه مدارک و مستندات ارائه شده آنها را بررسی و در صورت نیاز از سازمانهای مربوطه برای تایید صحت گواهینامه ها استعلام خواهد نمودد لیکن در این خصوص تعهدی ندارد.
نحوه ارتباط مشتری و آریاتیس
ارتباط بین مشتری و آریاتیس از طریق سرویس‌‏های الکترونیکی همچون پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و …. انجام می شود که مشتری در پروفایل خود ثبت کرده است. آریاتیس ممکن است برای اطلاع رسانی رویدادها، اخبار، تخفیفات و ….برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت در خبرنامه را در پروفایل خود لغو کنند.
همچنین در صورت لغو، تغییر یا برگشت کالا می بایست علاوه بر تماس تلفنی کلیه موارد به صورت مکتوب و با ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی نیز الزاما انجام گردد. ملاک عملکرد و پاسخگویی به مشتریان گرامی مکاتبات می باشد.
سیاست رعایت حریم خصوصی
آریاتیس متعهد است تمام تلاش خود را برای حفظ حریم خصوصی مشتریان بکار بندد. بنابراین کاربران موظف هستند تا اطلاعات خود را شامل آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت و … را بصورت دقیق در فرم اطلاعات درج نمایند، بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش مشتری قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود و آریاتیس هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد. .